| AndreeaD33a a întrebat:

Am si eu o întrebare, nu stiu ce să fac, cred că am apendicită,ceea ce sper că nu am dat deja în peritonita, pe mine ma doare in partea dreaptă mai bine de un an, dar acum am început să am alte dureri mai mari, mă înteapă puternic,m-a luat si din somn de câteva ori, si am toate simpromele, greata, ameteli, lipsa poftei de mancare,dureri de spate, imi amorteste piciorul drept (cat si stangu uneori), dar acum m.au luat dureri mari pe toata suprafata abdomenului(mă inteapa puternic, de parca mi.ar baga cineva un cutit in burta), dar sunt trecatoare, mi.e teama sa merg la control aici la mine ca nu spune nimic precis Doctora asta de la mine. Credeti ca as avea apendicita?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| CuriousStuff a răspuns:

Cu apendicita nu poti sa stai un an... Cel mai probabil dupa un an de apendicita fara niciun tratament esti mort. Mergi la medic, poate fi ceva serios care necesita tratament si netratat poate sa degenereze in ceva foarte urat.