| Fabiana2R a întrebat:

Hei TPU, cam de o ora ma incearca o durere insuportabila in partea stanga inferioara a abdomenului, care se intensifica atunci cand ma ridic sau incerc sa merg. e posibil sa fie vreo problema la apendice? deocamdata nu am stari de voma sau greata, si nici nu mi-a amortit piciorul...insa mi-e destul de teama, e foarte incomoda durerea

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Poate fi ovarul, rinichiul, nu neaparat apendicele.
Poate ai racit.
Mergi la medic de urgenta daca te ingrijoreaza.
Te pup!

| hummmer a răspuns:

Nu ştiu ce poate fi dar dacă e nevoie sună la 112 şi spune-le că te doare şi ai nevoie de ajutor.Îţi doresc multă sănătate.

| Somebodyღ a răspuns:

Apendicele este localizat in partea dreapta a abdomenului, durerea din partea stanga poate sa fie cauza unei afectiuni ovariene, splenice sau renale (localizare in regiunea lombara). Multa sanatate!

| Lykee a răspuns:

Apendicele este in dreapta.In stnga poate fi ovarul(daca durerea este mai jos) sau rinichiul.In orice caz mergi la doctor!

| Sypp a răspuns:

Cum zice si Lykee, trebuie sa mergi la doctor, doar acesta se poate pronunta asupra acestei probleme!
Bafta si sa auzim de bine!