| Aiiida a întrebat:

am si eu o problema. tin dieta dukan. am tinut 5 zile faza de atac. acum sunt la croaziera de o saptamana. problema este ca 2 zile am c-am "sarit calu`" si am mancat cozonac si prajitura cu nes. tin sa specific ca alimentatia a fost ca la carte in afara de cozonac si prajitura. vad ca nu mai dau jos nici un kg. am dat jos doar 2 kg de cand tin dieta. ce ma sfatuiti sa fac? sa continui sa ma tin de treaba cum trebuie sau sa reiau perioada de atac si etc. va rog ajutati-ma ca vreau sa slabesc. m-am inscris si la zumba cu speranta ca ma va ajuta.va multumesc din suflet

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| AlexanderAdrian a răspuns:

Dieta asta e o tampenie dar tu faci ce vrei. Mai multe argumente a dat fwe asa ca ar fi redundant sa ma apuc si eu sa mai argumentez.

| Dabidumpa a răspuns:

Nu iti recomand sa folosesti dieta dukan deoarece nu e sanatos atata proteina din carne si in plus dupa ce termini de slabit trebuie sa continui sa tii regimul daca nu pui pe tine.Si daca tii un regim/dieta eu zic sa nu te abati de la ea...Iti recomand sa iti faci propria dieta si sa nu mananci dupa ora 18:00 si sa iti incepi dimineata cu o cana de apa calduta cu putina lamaie. Sper ca ti-am fost de ajutor.Toate cele bune si bafta la slabit big grin!