| Aiiida a întrebat:

am si eu o problema. tin dieta dukan. si am decis sa tin 5 zile perioada de atac..sunt in a 4 zi si am tinut-o cum ar fi trebuit..insa azi mama soacra mi-a adus o prajitura si nu am rezistat am mancat-o. credeti ca nu o sa mai slabesc? exista cineva care a incalcat si totusi a slabit? promit ca nu o sa mai incalc!laughing

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Aceasta dieta este destul de dura si daca nu o respecti, te poti pomeni cu rezultate total inverse. Totusi, o prajiturica mica nu mai conteaza, dar trebuie sa o iei de la capat!

| KaterinaРомановский a răspuns:

Da, nu o sa mai slabesti, toate eforturile tale s-au dus pe apa sambetei. Dieta aceasta este foarte stricta, chiar si putin daca te-ai abatut de la ea, nu mai da rezultate. Faza nasoala e ca dupa ce o termini pui la loc ....stiu 100% am vazut la colega mea de camera care a dat jos 6 kg si a pus inapoi 10...

| piticelm a răspuns:

Tine in continuare dieta asta, ca dupa, vei pune greutatea dubla happy

| badboy18 a răspuns:

Eu am facut acelasi lucru ..si s-a dus de rapa....acum poti sa incerci sa vezi daca mai slabesti. Mai tine inca vreo 4 zile de atac si treci la croaziera. Spor sa ai la slabit!

| Uza a răspuns:

Crezi ca te ingrasi de la o mica prajitura? nu! Sfatul meu,parerea mea: nu mai tine diete ca sincer,dupa parerea mea nu prea le vad rostu,adica ti o anumita perioada,slabesti,dupa ce vei face? vei manca din nou? si ce-ai rezolvat? si nu cred ca e tocmai placut,ca sa zic asa,sa ti o viata intreaga diete si sa te abtii de la diverse gustari. cel mai bine ar fi sa mananci mancare gatita,si ciocolata ca pana la urma nu cred ca principala cauza a ingrasarii e ciocolata, dar daca poti adauga multe salate,fructe in meniul tau zilnic, e super, ca lichide poti sa incerci sa eviti sucurile si nu in ultimul rand, sport, e greu, e bine cand stam dar, am ajuns la concluzia ca el e singurul care ne poate ajuta cel mai mult la pierderea kg, trebuie doar putina vointa si spor.