| NimeniSiAtat a întrebat:

Am si eu un perus care respira greu, e vioi, de mancat, mananca, dar inghite greu, oboseste usor si scoate un sunet ciudat cand zboara. Ce i-as putea da? La veterinar am fost, dar nu se prea pricep la pasari exotice.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ciobotaru_Lucian_1990 a răspuns:

Cred ca perusul tau a racit. Din pacate daca nimeni nu intervine se poate sufoca du-te la alti veterinari sa itit spuna mai multe.