| GlamorousGirl111 a întrebat:

Am stat prea mult la soare si m-am ars. Arata foarte urat. Ce as putea folosi sa-mi treaca roseata? Cam in cat timp trece?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Patriiiiiiiiii a răspuns:

Pai...poti folosi crema racoroasa in fiecare zi pentru a reduce acea stare de caldura si pielea foarte calda si nu, nu iti poate trece cu nimic lasa sa treaca de la sine ...trece cam in 5-6 zile definitiv. depinde de organism si aa da ai grija de pielea ta pana iti trece:sa nu stai la soare, sa te speli cu apa mai rece, sa eviti bauturile calde si cel mai important:: bea muuuulte lichide mai ales apa!(ps: vezi sa nu faci insolatie!) sa stai cu sapca si cu haine care sa iti acopere cam tot corpul atunci cand iesi afara!big grin -imi dai o fundita>?:*

3 răspunsuri:
| Petrica44 a răspuns:

Cel mai bun remediu impotriva "arsurilor" solare, este uleiul de masline virgin (de calitate). Incearca-l si n-ai sa regreti, in plus rezultatele sunt aproape imediate.

| pynnk a răspuns:

Ori creme speciale ori date dupa fiecare dus cu iaurt.

| xBiscuiteex a răspuns:

Pai daca te-ai ars pune iaurt pe tine(nu pe una chiar pune iaurt) dar daca te pui la apa rece faci basici