| RaulMA a întrebat:

Bună TPU, am suferit recent un traumatism la femurul bicepsului, la pulpă ( o intindere mai severa) am fost la urgente unde mi-a recomandat și pus pe diacnostic,, repaus funcțional,, asa ca am fost la medicul de familie și am luat 4 zile concediu,vreau sa știu,daca este la cererea urgenței, se plătește concediul medical mai mult ca cel normal? Sau tot asa puțin cât se plătește acum, 65% sau cât era. Mulțumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| VoidEternal a răspuns:

Concediul medical ți-a fost oferit de medicul de familie, deci... e un concediu ca oricare altul