| ClauBwaa a întrebat:

Am un căţel (2 ani,pechinez),îi cade părul mereu. Ştiu ca sunt anotimpuri în care îi cade părul,dar lui îi cade mereu.
Cum sa fac să nu-i mai cadă? Mulţumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| russian1995 a răspuns:

Incearca sa nu-i dai mancare de pisica si mancare gatita, daca ai dai medicamente trebuie sa-i fie adecvate, mai bine mergi la un veterinar el tie cel mai bine!

| ClauBwaa explică (pentru russian1995):

Primeste boabe speciale pentru cainii (se gasesc la Lidl) iar medicamente nu primeste doar 1 pe luna pentru purici, special de la veterinar.Iar la mancare el primeste boabe(repet) si salam/parizer. Nimic gatit.

| russian1995 a răspuns (pentru ClauBwaa):

Inseaman ca are perioada mai mari de naparlire, daca nu incepe sa i se vada piele prin firele de par nu reprezinta o problema! si eu am 2 catele, le cad parul de m-am saturat sa strang dupa ele, dar nu am ce face le iubesc si suport! laughing

| ClauBwaa explică (pentru russian1995):

laughing) Şi eu îl iubesc ♥ Dar deja m-am săturat să am numai păr de căţel pe haine oh go on

| russian1995 a răspuns (pentru ClauBwaa):

E ceva natural! tongue