| Valentinasofi a întrebat:

Salut imi cade parul si e rar nici nu mai stiu ce sa fac stie cineva cum sa fac sa nu mai cada?

Răspuns Câştigător
| Bratzz a răspuns:

Da-te cu ulei de ricin. Aplica-l de la radacina si NU la varfuri, nu mai folosi palpca si pieptene-et cu o perie cu dintii de lemn :8 ciuuuuus si bafta :*

| Valentinasofi explică (pentru Bratzz):

Dar nu stii de unde se cumpara cit coasta?

| Bratzz a răspuns (pentru Valentinasofi):

Uleiul de ricin se cumpara de la plafar, cel de masline il gasesti laa mall, si peria o gasesti tot la mallhee hee

3 răspunsuri:
| Tql a răspuns:

Bună.
Sunt multe metode de combatere a căderii părului: de la uleiul de ricin combinat cu cel de măsline (se frecţionează scalpul cu acest ulei (maxim 30 de picături la o frecţie)), se lasă să acţioneze timp de 2 ore, apoi se spală cu un şampon vitaminizant (B5), un balsam fortifiant şi o mască nutritivă până la soluţie specială ChelStop, Revalid, etc.
Cauza poate fi una hormonală, pe fond se stres, lipsa vitaminelor şi sărurilor din alimentaţie (predomină alimentaţia gen fast-food, chipsuri, coca cola, etc.), vopsirea frecventă a părului, etc.
Pentru a vedea de ce natură este, trebuie să consulţi un medic dermatolog pentru un diagnostic diferenţial şi instituirea unui tratament corespunzător afecţiunii tale. Baftă!