| Daniela98dani a întrebat:

Am un prieten care de 15 ani se chinuie cu spondilita ankilopoetika si coxita bilaterala. Daca stiti vreun tratament care da rezultate, va rog sa ma informati.Multumesc frumos. Cel mai bun rasp,

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| lulu_5281 a răspuns:

Se trateaza cu extract din coaja de tei(calin de tei) si otet de mere. O pastila de tei cu un pahar de apa in care se amesteca o lingura de otet de mere, si asta la o ora dupa fiecare masa.
Un antiinflamator natural foarte eficient si fara efecte secundare din cate stiu eu este Ghiara de Diavol. Puteti sa incercati.

2 răspunsuri:
| DoarImpreuna a răspuns:

Nu stiu de unde esti dar omul care m-a scapat pe mine de spondilita e dr. Gabriela Ciornei de la spitalul CFR Iași. Ultima data cred ca lucra intr-o clinica privata langa spitalul CFR.

Tratamente de pe net nu lua, trebuie sa le dea un specialist.

| Daniela98dani explică:

Mersi frumos : lulu_5281 :*