| BusterBlader a întrebat:

Aproxomativ de o luna de cateva ori simteam o durere foarte mica de stomac(partea de sus) pe care o ignoram...Insa cam de vreo o saptamana am durere continua, nu este durere mare ci mai degraba enervanta.Cu pofta de mancare nu am nici o problema, mananc bine, dar asta e a 2-a zii in care nu am fost la baie sa fac treaba mare pentru ca nu pot, dar ma simt umflat tot timpul. Durerea nu-mi trece nici daca mananc. Joi merg la doctor, dar pana atunci mi-ar placea sa aflu daca se poate, oare am ceva boala grava? Am 19 ani, adevaru este ca am fost in depresie mult timp, mancam dezordonat, am baut destul de mult...Pot sa am cancer, sau ceva boala care mi-ar aduce moartea in cativa ani?! Sunt foarte speriat! Multumesc raspunsul anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Rebecca123 a răspuns:

Nu te speria chiar asa.Din cauza depresiei, ti-ai dat stomacul peste cap.Du-te la doctor sa iti faca ecografie si o sa iti dea tratament.Este posibil sa ai si un blocaj intestinal ar fi mai bine sa te duci mai repede de joi.Dar nu este ceva in care sa te ingrijorezi sa fie ceva despre moarte sau ceva.Stai calm o sa fie bine.