| anonim_4396 a întrebat:

as avea câteva întrebări despre bronhoscopie.
Am 14 si de o luna fac febra între 37-40.Am fost diagnosticata cu pneumonie interstitiala, am facut injectii cu ceftamil (injectabil) 10 zile, dar nici o ameliorare.Am facut analize (nu a iesit nimic anormal).In prima radiografie se vedea ceva, dar acum plămânii sunt curați, dar febra continua si insuficienta respiratorie.Sunt programată marți la bronhoscopie si imi este foarte frica.Imi poate explica cineva in detaliu cum se face si cam cat durează?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Nu stiu cum ar fi, dar un lucru stiu sigur: medicii sunt acolo pentru binele nostru, si trebuie sa avem incredere in ei. Si mai presus de ei este Dumnezeu care ne doreste binele mai mult chiar decat ni-l dorim noi. Asa ca mergi fara teama la medic.
Sanatate!
Asteptam raspunsuri cum a fost, chiar aici la intrebarea aceasta. Eu o sa ma rog pentru tine.

| Andreeush a răspuns:

Poate te ajuta asta https://youtu.be/zWy5sckh4vc

| SkyPilot a răspuns:

Gasesti aici:
http://www.sfatulmedicului.ro/......torii_1316
Tie ti se va face aceea cu bronchoscop flexibil. Este destul de neplacut, dar nu dureros.