| MadalinG99 a întrebat:

o sa va spun,, mica mea poveste", luni nu ma simteam prea bine aveam o tuse seaca asa ca am plecat de la ultima ora (m-am speriat pentru ca a fost un caz de TBC la noi in liceu). m-am informat am vazut ca nu am nici o treaba am zis sa merg si marti la scoala desi nu ma simteam deloc bine, si mare prostie am facut, toata ziua numa imi venea sa dorm, tuseam., m-am intors acasa, aveam niste frisoane..., am trecut peste seara febra etc. miercuri dimineata sa nu mai ma pot ridica din pat de febra, am zis sa ma duc sa ma spal putin pe fata si am ametit asa ca am ramas 5 minute pe jos in baie, oricat se chinuia maicamea sa ma ridice nu puteam, am ajuns la doctorita, pana la urma am aflat ca am pneumonie virala. mi-a dat 2 injectii, doamne de si acum ma doare locul si au trecut 2 zile. vreo 6 pastile... intrebarea este, cam cat voi mai tusi? Adica cam cat dureaza astfel de pneumonie, imi puteti spune (poate uni dintre voi sunteti medici)cam ce este, ce afecteaza, mersi mult.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Tanasachi_Tudor_1971 a răspuns:

Daca urmezi tratamentul si faci si doua sedinte de Bowen in 7 zile sigur nu mai ai nimic