| anonymousgirl17 a întrebat:

as avea o intrebare: daca menstruatia mea e maronie este ok?
Rog seriozitate

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Victoria18 a răspuns:

Daca este asa in ultima zi de menstruatie cand se elimina ultimele reziduri si de asta se coloreaza asa, da. E ok. Insa, daca se intampla in primele zile de menstruatie nu e ok iar asta poate ascunde o afectiune grava a uterului. Daca se mai intampla si in alta luna du-te la doctor.

| NellieLovett a răspuns:

Este ok.Menstruatia e maronie deoarece sangele e mai "vechi".Cu cat sangele e mai "vechi", cu atat este mai mult expus la aer.Fierul din sange reactioneaza cu oxigenul din aer, dand culuarea aceea maro.Nu te ingrijora!