| anonim_4396 a întrebat:

De ce am menstruatia maronie? luna trecuta cind a venit menstruatia tot era maronie dupa care sa adus la normal. aveam si dureri ca de fiecare data, acum iar e maronie, ce poate fi oare?

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Așa începe la tine, la altele când se termină apare maro.
Durerea poate fi din cauza unei inflamații ovariene cauzate de menstruație sau o anexită.
Bea ceai de mușețel și crețișoară.
Pa, pa.

| Corina a răspuns:

Schimbarea culorii menstruatiei este simptomul unei infectii la nivelul aparatului genital. Cel mai bine ar fi sa mergi la un consult ginecologic, pentru un diagnostic corecti si un tratament adecvat. Sanatate maxima!

| CraiCord a răspuns:

Poate fi o dereglare hormonala. daca toata iti este maronie atunci fa un control. daca sunt doar cateva picaturi nu ai de ce sa te ingrijorezi.