| Georgyana98 a întrebat:

Aş avea o întrebare legată de paraziții intestinali. Am luat nişte medicamente, şi aş vrea sa ştiu ce simptome o sa am atunci cand o sa incep sa elimin acesti paraziti? Dau fundiță! happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Staif a răspuns:

Nimic deosebit. Vor iesi odata cu materiile fecale.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Atentie:
Pe toata perioada tratamentului pentru paraziti NU ai voie sa mananci sau bei nimic dulce, ori lactate si branzeturi, altfel hranesti parazitii si nu ii elimini pe toti.
Posibil sa repeti tratamentul de mai multe ori ca sa elimini si ouale si ce iese din oua.
In principiu, nu ar trebui sa simti nimic, poate dimineata ceva dureri de burtica, dar asta cand sunt ei trezi si cer de mancare...
dupa ce mor cu tratamentul, pur si simplu ies la toaleta.
Nu uita: poponetul se spala fffff bine dupa ce ai scaun, mainile la fel, cu apa calda si sapun, scaunul de wc se dezinfecteaza samd.