| licurici77 a întrebat:

Buna TPU as dori sa stiu daca zaharul si carnea sunt 2 alimente care ingrasa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| pietrean a răspuns:

Carnea de pui,curcan,vita(fara pielita si grasime)facuta la gratar, cuptor, fiarta, asociata cu legume(nu cartof)fierte, coapte sau crude(salate stropite cu lamaie sau otet de mere cu miere) nu ingrasa.Carnea de porc, chiar si cea mai slaba, nu este recomandata.Carnea contine proteine,necesare pentru functionarea muschilor.
Zaharul,fie pus in prajituri, fie folosit des la indulcirea cafelei, a ceaiului, sucurilor, ingrasa.Mai bine te obisnuiesti fara! Zaharul poti sa-l inlocuiesti cu miere de albini, dar si asta in cantitati foarte mici.Glucidele(organismul are nevoie si de asa ceva), le poti asimila din fructe, legume.

6 răspunsuri:
| SaveTheNature a răspuns:

Zaharul ingrasa mai mult decat ORICE.
Carnea -daca nu contine si grasime -chiar ajuta la slabit. Succes!

| OnuOnulică a răspuns:

Da, ingrasa.

| SexyGirlSweet1998 a răspuns:

Consumate in cantitati potrivite si cu ceva exercitii fizice, nimic nu-ngrasa! Dar daca sunt consumate in exces, da ingrasahappy Funda?

| perladunarii a răspuns:

Buna, zaharul ingrasa si carnea dar nu toata! Spre exemplu carnea ingrasa daca si ea e cu grasime, daca e muschi nu are ce sa ingrase!

| mihai_7264 a răspuns:

Da ingrasa. dar daca consumi regulat nu ai nici o problema ba din contra o sa ai un corp de invidiat. FUNDA?

| MikyMihaela14 a răspuns:

Zaharul, da te ingrasa orice gust dulce ingrasa, insa carnea fiarta nu ingrasa dar cea prajita in ulei
te ingrasawinking