| Danna4Joy a întrebat:

As dori si eu niste sfaturi, bunica mea este bolnava de cancer si este cu moralul la pamant. Eu stiu ca in orice caz de boala trebuie sa ai o gandire pozitiva. Imi puteti da niste sfaturi despre cum sa o inveselesc, sa-i ridic moralul? Va multumesc happy.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| EmaS a răspuns:

Vorbeste-i despre dragostea lui Dumnezeu,despre lucruri frumoase,spune-i ca prin credinta se poate vindeca,spune-i cat inseamna ea pentru tine, cat de mult o iubesti. Povesteste-i evenimente si intamplari hazlii, stai mult cu ea si evita sa o lasi singura.Sanatate si numai bine!

2 răspunsuri:
| Elena_9064 a răspuns:

Incerca si tu sa ii fi alaturi si inkurajazo mai mult.

| TangerineP a răspuns:

E adevarat ca trebuie sa ai o gindire pozitiva!
gindurile pozitive mereu atrag lucruri pozitive!
Pentru aceasta iti recomand sa va uitati cu bunica filmul The secret(e documentar)-ajuta mult in viata si chiar la vindecarea bolilor!
ii urez bunicii tale sa se insanatoseasca cit mai repede! succes!