| alexstar_1336 a întrebat:

As dori si eu un meniu saptamanal sanatos. Programul meu este cam asa: 8-9:practica/scoala 14-15: Ma odihnesc putin si merg la antrenament(fotbal) 16:00: Incep antrenamentul 17-18: Ajung acasa de la antrenament 18:30 pana tarziu ma odihnesc, dar as vrea ca pe la 19:00 pana la 20:00 sa ma duc la sala,puteti sa-mi dati un meniu sanatos? De vreo luna nu mai beau sucuri cu acizi,grasimi mai rar,chipsuri deloc, dulciuri cam in fiecare zi, fructe mai rar.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| SorinelF86 a răspuns:

Eu incerc sa mananc cat mai sanatos, trebuie sa alegi alimente cat mai eco, lapte dar nu ce gasesti in supermarket ca ala nu e lapte. fructe si legume productie romaneasca, sucuri din fructe, cat mai putine dulciuri.