| PetrusEmanuelMihai a întrebat:

e tot una urmatoarele?

Infarct Miocardic Acut cu
Atacu de Cord
Criza Cardiaca

Si vreau sa stiu cum se pronunta corect? Infarct sau Infart?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

" PetrusEmanuelMihai:... as sa stiu daca e tot una urmatoarele :
Infarct Miocardic Acut cu Atacu de Cord"

da Petruș, mamă IE tot una!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Infarct.
Nu e tot una.

| Catrice a răspuns:

Se pronunta cum se scrie... logic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am auzit pe unii care zic "reanimale", deci nu-ți fa griji.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Google e deștept, întreabă-l pe el.

| Robertandrei4858 a răspuns:

Nu sunt tot una