| Tchami a întrebat:

Buna TPU.
As vrea sa imi pun cercel in ureche.Nu am gaura. Daca mi-l baga direct fara sa-mi fac prima data gaura, doare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Îți faci gaură, se ține un cercel medicinal 2 săptămâni abia după pui cercelul tău

| AtateaConditii a răspuns:

Normal ca doare, trebuie sa sterilizezi acul.

| Tchami explică (pentru AtateaConditii):

Pai da sterilizat.
Dar, daca este sterilizat tot doare sau nu doare? straight face

| AtateaConditii a răspuns (pentru Tchami):

Doar cum sa nu doara. O colega si-a facut gaura cu o pioneza la buza si acum e infectatarolling on the floor. Baga repede cu atat durerea o sa fie mai putina.

| Tchami explică (pentru AtateaConditii):

Pfff nu vreau sa mi se infecteze laughing ...Deci 1)Cercelu sterilizat 2) + Rapid
Ok :X.

| Carolinee a răspuns:

Normall ca doare daca vrei poti merge la o unitate de sanatate dispensar sau orice si sa-ti faca gaura dar te avertizez daca esti cu atat mai mare cu atat de mult te va durea!
toate cele bune si bafta cu cercelu'!

| Tchami explică (pentru Carolinee):

Un coleg a spus ca lui i s-a facut direct gaura cu cercelul medicinal.Nu la durut..Nu stiu ce sa mai cred straight face