| CR4ZY1 a întrebat:

De curand am incercat sa imi fac o gaura in ureche pentru a pune un cercel, dar din nefericire pentru mine nu am putut baga cercelul pentru ca era prea mica gaura si se aspupa pe spatele urechii foarte rapid. In prima zi am dat prima gaura cu o branula albastra, nu a mers, am lasat gaura sa se inchida si am dat a doua zi inca o data cu o branula galbena(am luat galbena ca aceea era cea mai mare de la magazin pe care o aveau 24G), tot nu a mers sa bag cercelul, acum au trecut deja doua zile de la a doua gaura data tot in acelasi loc si ma doare putin locul si cand apas cu degetele simt ceva tare acolo. Este vreo sansa sa fi facut infectie?

Daca am facut intr-un loc gaura de cercel si s-a astupat, pot sa mai fac inca odata tot in acelasi loc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Justme1997 a răspuns:

Nu îți mai fa gauri de capul tau, mergi la un salon de piercinguri si tatuaje sau, mai simplu, la o bijuterie. Eu m-am dus la bijuterie, preț 10-30 lei. Aștepți sa se vindece de tot gaurile tale.

| CR4ZY1 explică (pentru Justme1997):

Dar, dupa ce se vindeca acel loc, sa nu ma mai doara deloc, pot sa imi fac in acelasi loc gaura?

| Justme1997 a răspuns (pentru CR4ZY1):

Da, dar mai bine il intrebi si pe cel ce iti da gaura.

3 răspunsuri:
| vmalex21 a răspuns:

Man si eu mi-am făcut gaura in urechea stângă si am cercel si iti recomand sa te duci la o bijuterie unde cu un pistol iti vor,, împușcă,, urechea si iti vor face gaura cum trebuie.Si eu am avut o problemă similară cu a ta, fata de acolo mi-a facut in acelasi loc unde am mai avut cu recomandarea de a purta cercelul medicinal o luna jumătate si a il roti si curata. Dupa perioada asta chestia aia umflată va dispărea.Iti recomand de asemenea sa iti cauti un cercel din aur pe care sa il mai tii încă o luna preventiv ca sa ramana gaura si sa nu se înfunde.