| stefiYYY a întrebat:

Buna TPU.
As vrea sa ma mai inalt, am aproape 15 ani si 1.45m.
Ce as putea face sa ma mai inalt s-au ce sport as putea face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Inot, volei si o vizita la un medic.

| MskDesign a răspuns:

La 15 ani ai inca timp de crestere fizica. Sportul te poate ajuta, dar pana intr-o anumita limita.

| pietrean a răspuns:

In cazul in care, parintii tai nu au inaltimea jucatorilor americani de baschet, nici tu nu poti sa ajungi la 2m inaltime.Asa ca, mai mult conteaza sa ai un corp frumos si sanatos. Poti face inot, baschet, volei.
Baietii cresc cam pana la varsta de 21 de ani.Asa ca, mai ai timp destul!

| Uncais a răspuns:

Pentru înălţime îţi recomand baschetul, însă şi înotul îţi dezvoltă corpul foarte mult.

| stefiYYY explică:

(sunt fata)