| PunkyA a întrebat:

As vrea sa slabesc 5 kg pana in luna aprilie si vreau sa va intreb ce exercitii as putea sa fac in casa?
Nu tin nicio dieta speciala, tinand cont ca sunt lacto-ovo-vegetariana si ca de cele mai multe ori mananc salate( desi trebuie sa recunosc ca imi plac dulciurile- la care am renuntat de o saptamana).
Si totusi... daca aveti vreo dieta pe care ati experimentat-o si care a functionat, mi-ar placea sa o aud(ma rog... citesc).

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| greyhound a răspuns:

Mananca ceea ce mananci de obicei de 4-5 ori pe zi, in cantitati reduse
n-ai ce exercitii sa faci in casa, mergi afara si alearga sau macar plimba-te

| Dănuuuuu a răspuns:

Heii.
Îți spun acum din proprie experiență.
Și eu eram disperată, că vai..Sunt grasă, nu îmi place cum arăt. Puneam întrebări pe TPU cu gândul că voi găsi soluții.
Eu una am început programul de 30 de zile a lui Jillian Michaels. Promite să slăbești într-o lună cam 9 kg. Zece zile prima parte.și tot așa. În total sunt trei părți. Vreau să spun că muschii mei sunt mai tonifiați. Chiar se văd rezultate. Pe lângă exerciții am avut și o alimentație sănătoasă, fără dulciuri, sucuri etc. Dacă vrei să te informezi mai mult despre acel program de exerciții caută pe YouTube și vei găsi și video-uri postate de persoane care au obținut rezultate vizibile.
O seară bună :*!

| 13paranoia13 a răspuns:

Nu e sănătos și nici recomandat să ții o dietă atunci când vrei să slăbești. Dacă te înfometezi treaba cu slăbitul ți se va părea prea grea, și rezultatele se văd greu.
Poți face orice, de la genoflexiuni la flotări, sau eventual aleargă înjurul blocului (sau a casei dacă stai la casă)
Succes happy