| Madda12 a întrebat:

Hei. As vrea sa slabesc 5 kg aproximativ 2 saptamani. Ce dieta imi puteti recomanda, tinand cont ca sunt vegetariana?
Funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ThEEmperoR a răspuns:

Dieta care o tinea mama era asa: 3 zile numai fructe, 3 zile numai pui fiert, 3 zile ciorba de varza (cu asta slabesti bine). Eu iti recomand asa: 3 zile numai fructe, 3 zile legume si 3 zile ciorba de varza.

3 răspunsuri:
| asdasdasdasdasdsa a răspuns:

Buna pai vreau sa iti dau dieta mea care o fac acum pentru tine. Deci daca vrei sa ai o viata sanatoasa fara boli ale tensiunii etc, evita tigarile, bautura, si carnea. Incearca sa mananci cat mai vegetal cum faci tu. Daca respecti asta a doua parte este o viata sanatoasa facand sport. Si ai zis sa zlabesti 5k in 2 saptamani straight face. Ai putea sa alergi si tu hai sa zic 500 de metri dus si intors fara pauze ca doar nu mori. A doua zi 1 kilometru, si dupa faci mereu doar cu 1 kilometru. Incearca sa consumi mere si sa bei multa apa fiind ca e canicula acum, de ce sa mananc mere? pai merele au multe vitamine si te energizeaza tongue. Te-as sfatui ca in astea 2 saptamani sa refuzi la orice e dulce si la suc, inclusiv cipsuri pita etc. Mananca sanatos, si la unele diete se mai baga si carnita dar tu cum esti vegetariana utie te sfatuiesc asa de pofta sa mananci carne de pui fiarta. Sa nu mananci carne de porc sau alte chesti ca, cad greu la stomac. Incearca sa eviti antrenamentu de alergare care til zisei cand e caldura afara a; ergi si tu de pe la 7 8, nu de de pe la 12 sau 4. Iti zic toate astea fiind ca imi place sa cunosc si sa ajut oameni

FUNDA! tongue

| homosapienbone a răspuns:

Alearga cate 8 km pe zi si-i slabesti intr-o zi

| alamicu33 a răspuns:

Poti sa iti tai o mana, asta are cam 5 kilograme thinking rezultate instant