| anonim_4396 a întrebat:

Aseara am fost la o petrecere si m-am pupat pe gura cu o fata (si nu, nu eram sub influenta alcoolului). Pana acum n-am mai facut niciodata french si cand m-a sarutat ea credeam ca lesin acolo laughing Adica mi s-a parut ceva ciudat, aveam emotii nu stiu.

Oare cand o sa am prieten o sa procedez la fel? crying Nu stiu cum s-a explic. Pur si simplu mi s-a facut rau acolo, am ametit cand si-a bagat aia limba-n gura mea laughing

Asa e oare la inceput? Cu un baiat o sa fie la fel, sau mai rau? Imi este frica sa mai sarut!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Vrei sa zici ca ai facut sarutul frantuzesc cu o fata? Nu e bine sa stii, prima experienta ti se pare ciudata, unele persoane au multe emotii altele mai mult curaj si asa mai departe, cand prinzi obisnuinta nu o sa mai ai acea teama.

| AstralConfessor a răspuns:

happy uite o experienta la care va trebui sa meditezi ceva vreme. laughing abia astept sa ne povestesti cand vei avea similara si cu un baiat.

| drbear a răspuns:

Mai,sarutul este o experienta foarte intima,unica si deosebita happy. Eu cand m-am sarutat prima oara, m-a intrebat fata respectiva daca mi-e rau,pentru ca ma facusem verde-albastru la fata laughing
Ideea e simpla. Cand faci pentru prima oara un lucru la care te-ai gandit de mult,si ti l-ai dorit esti stresata. Stresul,grija despre (cum va fi,va fi bine? o sa-mi placa? o sa-i placa?,etc), toate astea iti accelereaza pulsul inimii si numarul de respiratii pe minut datorita unui hormon care apare in situatii de "urgenta" si care se numeste Adrenalina. E normal ce ai simtit, nu trebuie sa te sperii. Vei simti acest lucru si cand vei face prima oara sex,indiferent daca va fi o fata sau un baiat,vei simti asta prima oara cand vei astepta rezultatele la un examen important,vei simti asta prima oara cand vei fugi de politie laughing,in general atunci cand "ai griji".
Nu vei simti acest lucru din nou cand te saruti decat daca va fi un baiat sau o fata pe care il/o placi de foarte mult timp,si in sfarsit se intampla!
Du-te la fata pe care ai sarutat-o la petrecere, spune-i ca ti-a placut si mai vrei sa incerci. O sa vezi ca vei simti din ce in ce mai putin senzatia de lesin, si din ce in ce mai mult placerea de a te sarutawinking

| pinguuina a răspuns:

Depinde de ce sex esti atrasa. Daca iti plac baietii, o sa iti placa sa te saruti cu ei, dar daca iti plac fetele, cu ele o sa iti placa mai mult, si cu baietii nu preabig grin

Răspuns utilizator avertizat
| mishu009 a răspuns:

Din ce oras esti?big grin