| Andreeadenisa12 a întrebat:

Asta-vara m-am vopsit cu albastru de metil si mi-au iesit niste bubite care au matreata pe ele. E atat de naspa si am cam in 3 locuri si ma mananca tare... stiu ca suna nasol dar nu sunt sigura de la ce este. Ooate fi de la Albastru de Metil sau de la ce?
Va rog muult ajutati-ma!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Albastru de metil se foloseste in solutie foarte diluata, de maxim 3%.
Peste aceasta concentratie poate provoca reactii adverse, chiar si arsuri grave.

| valentinatvd a răspuns:

Poate ai avut ceva cos, rana in acele zone

| aloaloevera a răspuns:

In primul rand, ce sampon folosesti, si, daca mai tii minte cati bani ai dat pe vopsea si de la ce firma era... atunci iti pot oferi un raspuns bun

| IntrebatoareaAnonima a răspuns:

Albastrul de metil pateaza hainele permanent, si este toxic pe piele