| Noonee a întrebat:

De ieri am avut dureri pe limba, suna comic, dar e foarte dureros. Abia am putut manca un piure. Am observat ca mi-au iesit 3 bubite rosii si mici pe limba inspre omulet. Am dat cu albastru de metil si am baut mult ceai de musetel. Acum tocmai am dat cu glicerina boraxata. Aproapte am plans de durere ca nu puteam sa inghit o muscatura de gogoasa cu ciocolata. Astazi am mancat la munca, dar cu dureri foarte mari. Nu stiu despre ce este vorba si cum as putea sa mai tratez ca sa scap mai repede. Si de ce apare ca sa stiu pe viitor sa evit. Multumesc mult!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Cossta a răspuns:

Cel mai probabil ai baut sau mancat foarte fierbinte si ti-ai ars papilele gustative, daca e asa, intr-o saptamana ele se regenereaza si nu o sa mai simti disconforturi.

| Noonee explică (pentru Cossta):

Off, o saptamana innebunesc laughing

| Cossta a răspuns (pentru Noonee):

Mai atent pe viitor. Insanatosire grabnica laughing

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E o infectie cred.dar cel mai bine ar fi sa vizitezi un doctor