| Ronaldo_Ronaldo_1997 a întrebat:

Astazi am iesit putin cam dezbracat afara la scoala in pauza si cand am ajuns acasa a inceput sa ma doara putin in gat cand inghit si imi curge nasul am luat un paracetamol si am baut un ceai de lamaie cu niste miere de albina ce sfaturi mi-ati mai da? am voie sa stau la pc? mai mult sau trebuie sa stau in pat eu ma simt bine doar ca imi curge nasul

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Maica-ta ce sfat ti-a dat in problema asta?

| Ronaldo_Ronaldo_1997 explică (pentru darrio2007):

Nu am mama e moarta tata m-a parasit si stau cu bunica si ea e la spital acum e internata si stau singurel si de asta cer ajutor aici crezi ca mai ceream daca aveam parinti nu stiu ce sa fac pana luni cand ma duc la un medic de familie

| darrio2007 a răspuns (pentru Ronaldo_Ronaldo_1997):

Scuze, nu stiam, daca este cum spui.

| Victoria18 a răspuns:

Tratamentul nu a avut timp sa isi faca efectul!

| Rorry a răspuns:

Sincer cred ca tine de tine:daca esti slabit si nu te simti bine, stai in pat, daca te simti in stare sa stai la pc, stai la pc. si ia un septolete sau faringosept, ceva de gat happy

| justmemari a răspuns:

Da, ai voie sa stai la pc, dar nu prea mult, ca oricum strica daca stai mult in fata calculatorului. Eventual daca te doare in continuare gatul poti incerca ceva pastile de supt, gen salviasept care sunt mai naturale. Mie imi place mult Koflet de la Himalaya cu ghimbir

| Xenow a răspuns:

Teoretic Da dar in perioda asta e mai Bine sa stai mai mult in pat Deorece PC-ul Are multe Radiati sfatul meu daca Ai Nasul infundat ia o batista cu Apa Rece si pune-o Deasupra Nasului inceaca sa inspiri si sa Expiri cit mai mult daca vrei sa poti respira Din Nou

| Ronaldo_Ronaldo_1997 explică (pentru Xenow):

La ce ma ajuta batista cu apa rece? am pus si am stors batista si nu o sa mai stranut sau ce?

| Xenow a răspuns (pentru Ronaldo_Ronaldo_1997):

Daca o pui sus pe Nas o sati deschida caile Respiratorii si incearca sa sa expiri din tota puterea astfel nu va functiona