| CocoG a întrebat:

A inceput sa ma ia raceala si maine am olimpiada la desen. Nu as vrea sa stau sa imi sterg nasul in loc sa desenez asa ca stie cineva niste ponturi care sa ma faca sa ma simt mai bine. Pana acum am baut o cratita de ceai de fructe de padure cu lamaie si am luat aspirina si nurofen...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Mikasa a răspuns:

In locul tau as sta in seara asta in pat as bea tot mai multe ceaiuri, si as manca niste cartofi prajiti cu usturoi.Ia si un paracetamol cand te culci.Bafta maine la olimpiada

5 răspunsuri:
| Veme a răspuns:

Parasinus, bixtonim combinate, inainte de olimpiada. Sau Nurofen raceala si gripa si bixtonim combinate.

| costis a răspuns:

Ia biter romanesc sau suedez, doua-trei lingurite cu putina apa. Si jumatate de ora miscare, pentru incalzire.

| William a răspuns:

Daca nu poti sa iti sufli nasul, fii inventiv si deseneaza cu muci.

| Unia23 a răspuns:

Mananca multe fructe (5-6) si bea lapte cald cu scortisoara.

| mati a răspuns:

Pai eu zic sa sa faci aerosol adica sa faci ceai sa ti pui un prosop in cap si sa tragi pe nas aburi.