| TeodoraPataliu21 a întrebat:

Astazi am jucat fotbal, iar eu sunt portar, cand am dat sa apar mingea sa nu intre in poarta, de la greutatea si viteza ei, mi-a dat mana peste cap din umar. Eu vreau sa stiu daca voi ajunge sa imi puna ghips, scoarta, etc. Imi puteti spune daca voi ajunge la medic sau nu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Plato a răspuns:

E vina ta, nu a fizicii.
Daca tii mana tare, cum trebuie, e imposibil sa ti-o dea peste cap, ca doar' cat de tare poate ala sa suteze? Ai lasat-o moale si normal ca patesti asa.
Daca ai dureri si zilele urmatoare, trebuie sa vezi un doctor.

| SomethingFunni a răspuns:

Sa mergi la medic e alegerea ta. El o sa iti verifice cat de mult poti misca bratul si o sa faca o recomandare, pe care, iarasi, o poti urma sau nu.