| Andrəi a întrebat:

Nu stiu ce sa fac,sunt portar, am 13 ani la scoala sunt foarte bun(apar pe beton la scoala) dar cand ma duc intr o poarta mare(de stadion) mereu ma incurc,in loc sa plonjez dau cu piciorul in ea,uneori imi e frica sa.o resping,nu prind mingea in mana, am incercat sa ma uit la clipuri si sa invat dar nimic, peste 2 zile ma voi duce la o echipa ca portar, nu vreau sa ma fac de ras

Cum as putea sa nu imi fie frica sa plonjez, si sa prind mingea
DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Viitorulapropiat a răspuns:

Nu te mai uita la clipuri, totul vine de la tine. Este si normal sa nu te descurci atat de bine pe un stadion adevarat, la o poarta de 2 metrii si ceva. Antreneaza-te mai mult si nu-ti mai fie frica, o sa vezi ca te vei descurca atunci. Lasa emotiile si atunci cand vine ala in fata ta fii atent doar la el si totul va veni de la sine. O sa vezi!

2 răspunsuri:
| PIPER23 a răspuns:

Acest lucru il vei dobandi doar practicand. Concetreaza'te sa faci ceea ce faci si la scoala. Incet incet iti vei da drumul si vei prinde curaj.

Răspuns utilizator avertizat