| Twain a întrebat:

.Sunt portar la fotbal si mi-am rupt mana si dupa ce o sa mi-o ia din ghips 6 luni nu mai am voie sa joc in poarta..si imi este frica ca o sa imi pierd increderea in mine sa ies la adversar sau sa plonjez.
Se poate intampla asa ceva?

5 răspunsuri:
| Ibrahimovic a răspuns:

O sa ai nevoie cu siguranta de o perioada de recuperare.
Asa este dupa orice accidentate mai grava. Te sfatuiesc sa nu treci peste acesta recuperare si sa intri direct in poarta.
Salut!

| CorneliaC a răspuns:

Pai tot ce-i posibil. Dar eu zic sa nu-ti pierzi curajul si totul o sa fie bine.

| sparky34 a răspuns:

Trebuie sa ai incredere in tine si sa iti spui tot timpul in minte ca poti reveni din nou la forma initiala si nu te vei descuraja.

| secret093 a răspuns:

Nu trebuie sa faci asta. Si eu sunt portar la handbal si am avut degetul rupt pentru ca mai practic si karate pe langa. Trebuie sa iti inchipui ca esti doar tu si mingea ...atata tot, restul vor deveni invizibil. Niciodata nu o sa iti pierzi increderea in tine daca faci antrenamente regulate si ai grija cu mana aia big grin

| ToxiSun a răspuns:

Increderea in sine nu se pierde niciodata(doar se rataceste). Acum depinde si de varsta ta dar cu sigurata daca ai incredere ca totul va fi bine si esti o persoana obtimista nu o sa-ti fie greu sa joci din nou. :*