| Membru001 a întrebat:

Pana acum am fost jucator la fotbal dar vreau sa devin portar, dar nu pot, pentru ca imi este frica sa sar dupa minge. Cand da un sut puternic imi este frica sa sar dupa minge. Si nu prea stiu cum sa plonjez, cand am stat in poarta am luat 4 goluri si sa va spun si cum le-am luat poate ma ajutati sa le apar...

Am jucat pe teren de maxim 40 de metri.
Primul gol l-am luat dupa ce un baiat a sutat cu forta de la 20 metri, l-a dat pe jos dar nu l-am aparat.

Al 2-lea gol a dat cineva o lovitura libera de la vreo 10-15 metri si am luat gol

Al 3-lea gol l-am luat asemanator cu primul

Si al 4-lea gol l-am luat cand a sutat un baiat din fata portii cu putere

Imi este frica sa sar dupa minge pentru ca, cand eram mic am stat odata in poarta si mi-a venit mingea in fata cu putere. Nu stiu ce ar trebui sa fac dar as vrea sa ma ajutati voi.

Voi acum veti spune ca sa ma uit unde se duce mingea, dar daca astept sa dea sut si sa ma uit unde se duce mingea nu pot sa o apar ca ma duc prea tarziu dupa minge, doar de cateva ori am reusit sa apar facand astfel... Ce as putea sa fac? Multumesc

Răspuns Câştigător
| Own3r a răspuns:

Eu,sunt cel mai bun portar din cartier happy.
Nu iti fie frica sa sari dupa minge.Noi cand jucam eu ori stau portar ori fundas.
Suntem aceeasi baieti care jucam vreo 10-15 (3 echipe) si este un baiat..in clasa a 10-a. dati seama ce sut are. I le scot fara probleme happy si din fata portii chiar. Din lovituri libere rar imi iau goluri, nu gafez decat daca imi ia cineva fata...
Nu ar trebui sa iti fie frica..doar ia-ti inima in dinti si baga mainile exact pe sut... fara sa mai gandesti altceva happy si-o sa vezi

4 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Pai, altceva nu poti sa faci decat sa continui sa exersezi. Du'te cu un prieten si pune'l sa iti dea la poarta, cu viteza mica. Ba pe sus, ba pe jos, din colt in colt. Usor, usor vei invata. Dupa aceea spune'i sa suteze mai tare. Treptat vei invata. Asa eram si eu la handbal, la inceput, dupa aia am ajuns sa joc in poarta la campionate nationale happy. Secretul este sa nu te descurajezi, sa continui sa te antrenezi. Rezultatele vor veni mai mult ca sigur.

| Golofca22 a răspuns:

Nu te gandi ca o sa te loveasca uitate la minge si sari la ea si ai grija sa nu iti vina in fata

| MolnarStefania a răspuns:

SĂ-ŢI ÎNFRÂNGI TEAMA
asfel, nu te va mai stresa gândul acesta

| Tabaka a răspuns:

O sa inveti in timp sa feresti mingea, nu toata lumea devine portar pestenoapte :-p