| Deeea1234 a întrebat:

Heiii,TPU!
La ora de sport am jucat handball si am avut un accident,mingea afost aruncata in poarta foarte tare,iar viteza mingii era foarte rapida, eu incercand sa o resping m-a lovit in varful degetelor si mi-a dat mana stanga peste cap..Pe moment am avut o durere cumplita, am mers si la medicul scolii care mi-a zis ca imi va trece in 2-3 zile... Vreau sa stiu daca este nevoie sa imi pun mana in ghips.
Vreau sfaturi sa atenuez durerea. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| FanCS a răspuns:

Pune ceva rece(o compresa) sau exista o crema cu aloe vera.Momentan tineana int-o fasa.Joc si eu handbal si se intampla des entorse, luxatii, contuzii asa ca nu trebuie sa te sperii.

1 răspuns:
| petrescuionut a răspuns:

De fapt e vina ta cum sa pui mana la acea viteza, trebuia sa pui pumnul si mana incordata eus portar si cand apar suturi tari nu imi incord mana pentru ca automat se incordeaza ca un reflex du-te la medic ca [poate ai vreun os ceva nu te lua cu apa rece si astea