| Raluk1998 a întrebat:

Astazi mi-am facut a doua gaura in ureche si as vrea sa stiu dupa cat timp imi pot da cercelul medicinal jos.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ellenaroxy a răspuns:

Vezi si tu cand nu te mai doare cand nu mai e umflat ideal ar fi dupa 2 saptamani dar sa nu-l dai jos mai devreme. poate nu mai poti baga inapoi, si sa nu lasi fara cercel ca o sa se astupe ff repede

3 răspunsuri:
| kitten95 a răspuns:

Si eu mi-am facut de ceva vreme(cam acum 2 ani) si am facut asa: dupa ce mi-am facut gaura, am lasat acolo cercelul cam 2-3 saptamani. supa aceea, l`am scos sa vad daca nu ma mai doare(e mai bine sa il scoti). daca te doare, mai lasa-l inca 2-3 saptamani. si tot asa...

| Virginelor_Interzis_1993 a răspuns:

O saptamana poate chiar 2

eu l-am tinut o saptamana, acum depinde si de organism

| Sunthappy a răspuns:

Si eu mi-am facut gaura in ureche saptamana viitoare, si mie mi s-a recomandat sa-l tin o luna, si abia apio sa-l dau jos.