| SweetGirl1303 a întrebat:

Ati incercat ginkoprim smart? Ideea e ca am examenul de bacalaureat anul acesta si ma chinui cand invat. Daca iau pastilele in cat timp isi fac efectul? Sunt bune? Sau le iau degeaba? Au reactii adverse? Dau fundita! Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| iulian1302 a răspuns:

Buna. Ginkoprim smart este un supliment alimentar ce contine Ginkgo biloba si magneziu care sustin activitatea psihica. Rezultate nu te astepta sa vezi in prima saptamana de administrare a acestor medicamente! Rezultatele la astfel de medicamente se vor putea vedea bine abia dupa aproximativ 30-40 de zile. Cat despre reactii adverse nu prea are daca este luat in mod corespunzator conform indicatiilor ( 1 tableta/zi). Oricum, te poti ajuta si tu prin faptul ca ai o alimentatie echilibrata, consumi multe lichide si te odihnesti suficient.

| Marylen a răspuns:

Salut! Eu am luat Memo Ginkgo Forte si chiar au avut efect. Sa sti ca sunt naturale si nu au reactii adverse!