| redhead13 a întrebat:

Examenul de bacalaureat incepe intr-o luna. As vrea sa iau pastile de memorie, dar nu stiu care sunt cele mai bune. Ideea e ca eu oricum sunt cam aeriana si uit nu doar ceea ce e legat de scoala. Din acest motiv cred ca m-ar ajuta pastilele. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Memoplus este un preparat foarte bun, dar are efect cam la 2-3 luni de folosire. Lecitina este si mai buna, dar efectul se instaleaza cam la 6 luni de folosire.

| fabiola a răspuns:

Incearca complexul de vitamine de la alevia care mai contin si ginseng, gingo biloba, extract de afine si ceai verde(energiva)! Bafta la bac!

| andrei88u a răspuns:

Mai bine bazeaza-te pe fortele proprii si nu lua nici un medicament. Bafta la bacwinking

| pisicuta13 a răspuns:

Gingko biloba. poti incerca si Spirulina! il poti cumpara de la farmacie si nu este foarte scump.sau mai poti folosi EXTREM VIT de la ozone, baftala bac

| nomad14 a răspuns:

Salut.,eu iti sugerez sa nu iei pastile ci laptisor de matca, este cel mai bun medicament pentru memorie.si eu am si e eficient.happy.

| redhead13 explică:

Ideea e ca invat mult, in caz de ma pun la 18:00 sa stau in pat, adorm si ma trezesc la 5:00 a doua zi. daca citesc ceva seara la 21:00, a doua zi, mai stiu...dar ma simt terminata si nu stiu o boaba la biologie, si destul de vag la romana. de aceea as avea mai mult nevoie.

| alex_9903 a răspuns:

Incearca memoplus... succes