| dulcica23 a întrebat:

Buna TPU :* Au inceput sa imi creasca maselele de minte. Dar nu simt nici o durere. Stiu de la o fata ca au duruto ft tare, dar pe mine ce de nu ma dor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Peter28 a răspuns:

Este o vorba: "Daca nu te doare atunci cand iti ies maselele de minte, inseamna ca esti desteapta."
Si daca nu te doare e si mai bine, de ce te-ar interesa de ce nu te doare? Daca nu te doare ar trebui sa fii fericita. Dar daca totusi vrei sa stii, inseamna ca esti mai rezistenta si ai mult calciu, iar maselele tale se pot dezvolta normal. big grin

5 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Pentru ca ai noroc!
Maselele de minte sunt masive si cand erup din gingie provoaca dureri. Dar nu cresc toate 4 odata, ci la intervale diferite de timp.

| Azµre a răspuns:

Că virgulă cresc normal!

| PangeeaRogvaiv a răspuns:

Nu te doare pentru ca iti ies cele de sus care nu dor, in comparatie cu maselele de jos, care dor ingrozitor si cresc mai greu.

| alexy19a a răspuns:

Pai, aici depinde si de tine si de organismul tau si dantura ta. Dar e normal sa te doara pentru ca cand aceste mmasele ies toata lumea are dureri. Daca nu te dor acum, asteapta ceva timp si ai sa vezihee hee

| Danutsyk02 a răspuns:

Depinde de organismul tau,nici pe mine nu m-a durut cand mi-au crescut maselele de minte, sunt oameni pe care ii dor, iar oameni pe care nu-i dor, ti-am zis depinde si de organism, funda?