| BlondYAlex a întrebat:

Buna Tpu...azi am incercat sa imi fac un pierce in ureche, cu ac de seringa, tot dezinfectat dar nu a iesit exact asa cum trebuia adica, am scos acul imediat si a curs mult sange, dupa ce s-a oprit sangerarea nu am mai bagat cercel si ma doare putin, gaura este acolo si imi este frica sa nu se infecteze. Cam in cat timp se astupa? Oricum eu maine am posibilitatea sa vorbesc cu un medic fara sa stie parintii

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Eu cand mi s-a facut gaura in ureche, cand mi-a bagat 'cercelu' a facut 'poc' adica dupa ce a scos acul, a trebuit sa impinga cercelu happy si a troznit 'zgarciul' ala happy a durut ceva, m-a durut noaptea n-am putut dormi.Dar pe langa 'pirsul' in limba a fost floare la ureche laughing

| Err a răspuns:

Daca acul era dezinfectat nu ar trebui sa ai probleme. Tine putina vata cu alcool acolo si nu cred ca o sa fie grav; e normal sa curga mult sange. Totusi, daca ai ocazia, vorbeste cu un medic.