| andrealove24 a întrebat:

Buna tpu.Azi dimineața i-am dat profesorului de sport cu mingea in cap.Nu era cu intenție. Si de-atunci ma doare capul in continuu si ma simt asa suparata si parca nu pot sa trec peste asta. Ma tot gândesc ca am lovit pe cineva cu mingea in cap si ma pun in locul lui. Si mi s a intensificat durerea de cap. Și parca imi vine si sa vomit. Voi ce părere aveți? Dau funda Pt un răspuns detaliat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Te inteleg perfect, insa nu trebuie sa te consumi pentru asa ceva. Profesorul tau ce reactie a avut? Lucrurile astea sunt frecvente pe terenurile de sport, profesorul tau te asigur ca a dat si si-a luat si el zeci de mingi in cap. Si eu pateam la fel cand jucam handbal. Si colegii mei la fel. Si antrenorul meu la fel. Profesorul tau probabil ca dupa o ora deja a uitat ca l-ai lovit, iar tu stai si acum ingrijorata laughing Pur si simplu treci peste, nu s-a intamplat nimic grav. Linisteste-te.

P.S. In timpul unui meci oficial de handbal, un coleg de-al meu l-a impins usor pe un adversar care, in tusa fiind, a alunecat nu stiu cum si s-a dus direct cu capul in calorifer. L-au luat cu ambulanta de acolo ca nu mai putea sa se ridice. A doua zi l-am vazut in tribuna (nu a mai putut sa joace tot turneul), cusut la cap si aratand rau de tot. Colegul meu ce era sa faca, sa se omoare? Si-a cerut scuze, i-a spus ca n-a fost cu intentie si s-au impacat.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Paranoia maxima

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă i-aş da cu mingea în cap profei de sport, mai ales aia care mă tot scrie pe listă că nu am uniformă, m-aş simţi exact ca o eroină.
Nu ai de ce să te simţi prost, chiar deloc. Aia e, a fost din greşeală.

| lovelycristal19 a răspuns:

Heii, stai linistita doar era o minge, nu altceva. Chiar nu este asa de grav, daca nu era cu intentie ma gandesc ca nu s-a suparat pe tine asa ca stai linistita, nu ai facut o crima. Si eu am mai facut asa cand eram la liceu, dar si-a dat seama profesorul ca am dat din gresealawinking se mai intampla lucruri de genu. happy