| Al3x_3632 a întrebat:

Azi ma jucam cu varul meu in zapada si a cazut pe incheietura mea... ceva de genu, si acum ma doare mana si nu pot sa o misc in parti[ in sus si in jos pot] dar nu cred ca este vreun os problema doaarece pe mine ma doare la mijlocul mainii aproape de incheietura... si antebratul are 2 oasa: ulna si radus acestea fiind laterale. ma puteti ajuta? sa imi ziceti daca este un muschi? sau daca este vreo posibilitate sa fie ceva la un os?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| hamu a răspuns:

Incearca sa masezi incet si usor cu mana pe lo cul unde te doare si daca nu-ti trece cu masaj simplu aplica crema de piele si maseaza ca crema aceia de piele are niste vitamine care o sa-ti faca bine daca nu du-te la doctor ca poate e rupta pic si se sudeaza naspa. fundita?big grin oricum bafta cu mana! si multa sanatate.

2 răspunsuri:
| CoraPersefone a răspuns:

Nu ai spital la tine in oras? du-te la raze caci numai doctorii iti pot spune ce ai! poate sa fie o fisura la os, si sa nu iti dai seama, sau o ruptura de ligamente! noi aici de pe TPU nu suntem medici si nu putem sa iti spunem ce ai! te sfatuiesc sa fugi repede cu parintii tai la spital la raze, caci numai asa poti afla ce ai! nu lasa probleme de gen sa treaca de la sine, ca apar infectii si se complica treaba!

| Al3x_3632 explică:

Daca te intereseaza stau in Bucuresti si ma duceam amine oricum da vroiam sa vad si eu asa cam ce ziceti...