| Bala_Vlad_Alex_1994 a întrebat:

Cu 4 zile in urma am cazut pe mana stanga, mana mi sa arcuit peste cot, amica toata greutatea corpului a apasat mana.
Am simtit o durere la inima si o caldura in tot corpul. acum nu mai pot sa indrept mana de la cot de tot nici sa o aduc la umar mana a invinetit pe la cot si cand vreau sa o intind ma doare si parca ma tine ceva.degetele si incheietura mainii pot sa le misc si nu ma dor.
Cum ma pot trata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Mergi la doctor sa iti faca o radiografie.
Poate e rupta sau luxata, in functie de asta va fi ce sa iti faca.
Insanatosire grabnica!

1 răspuns:
| LIN2010 a răspuns:

URGENT,la medic, pentru o radiografie, si pentru tratament, nu-ti fie teama nu doare mai tare decat te doare acum.Insanatosire grabnica,