| Melisa939282828172 a întrebat:

Bun deci am citit pe net si spune ca testul de sarcina trebuie facut inainte de ovulatie cu 5 zile. Se intampla ca rezultatul sa fie diferit daca il voi face cu 4 zile inainte?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu stiu unde ai citit o asemenea aberatie. Cum sa faci testul de sarcina inainte de ovulatia care va sta la baza sarcinii? Testul de sarcina trebuie facut dupa minim 21 de zile de la contactul sexual sau dupa minim 7 zile de intarziere a menstruatiei. Daca il faci mai repede, il iei in considerare numai daca e pozitiv. Daca e negativ, pur si simplu consideri ca nu l-ai facut

| Melisa939282828172 explică (pentru Brigaela):

Am citit pe site-ul unui test de sarcina. Mai exact "Barza"

| Brigaela a răspuns (pentru Melisa939282828172):

Cred ca ai inteles gresit. Pare ca ai citit de la rubrica de teste de ovulatie, care se incep cu 5 zile inainte de data calculata a ovulatiei

| Melisa939282828172 explică (pentru Brigaela):

Posibil, multumesc oricum

5 răspunsuri:
| Ghost69TM a răspuns:

Este posibil sa iti apara un copil in plus. Funda?