Întrebare recomandată | Ririnoname a întrebat:

Tpu.Cam luna de luna racesc la ovare...Care poate fi cauza? Am fost si la medic, dar degeaba.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Larisssaa a răspuns:

Îmbracăte mai gros. Porţi lenjeri intimă subţire şi este normal să te răceşti. Îmbracăte mai gros. Şi dacă e ceva mai grav du-te la un doctor mai bun. Şi dacă e nevoie, în alt oraş.
Dacă merit te rog, fundă!
Succes! happy

8 răspunsuri:
| PinkPanther a răspuns:

Ai grija, nu sta pe rece (pietre, pamant zapada), imbraca-te mai gros, si ai grija sa ai tot timpul mijlocul acoperit

| mona a răspuns:

Esti mai sensibila de felul tau si nu ai ce face

| cristiiiiiii a răspuns:

Din cauza ca stai prea mult afara in frig si nu te imbraci corespunzator

| LineGuide a răspuns:

Nu te imbraci destul de bine, porti lenjerie intima mini, si stai in frig.
Mult noroc!

| para001 a răspuns:

Stai prea mult afara in frig si nu te imbraci

| NOantidoteX a răspuns:

Ai grijă ca de fiecare dată să ai spatele acoperit. Și când spun asta mă refer ca acum, pe timp de iarnă să porți maletele, bluzele, băgate în pantaloni. Sau dacă nu, un maiou e oricând binevenit. Ești sensibilă la frig. Protejează-te!

| RalucaScumpika a răspuns:

Mda cum am raspuns si ceilalti este din cauza ca nu de imbraci corescpunzator... eu te-as sfatui ca atunci cand esti in casa sa stai incaltata si sa nu te asezi pe bancile reci sau orice rece, dar er fi bine si daca ai merge la ginecolog... Sa nu fie ceva mai grav. Bafta.Pwp

| DonHunter a răspuns:

Tre sa sufli nasul mereu iti dai seama laughing