| criss_1615 a întrebat:

Daca racesc la ovare se pot intampla deregalari ale menstruatiei si sa iti vina chiar si de doua ori pe luna? sau dupa ce faci sex cand te duci la toaleta sa iti curga sange? mie asa mi s-a intamplat.

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sangerarea dupa contact sexual este un semn mare de alrma. De obicei semnifica o rana pe col sau o tumora de uter sau col uterin si impune intotdeauna consult ginecologic imediat dupa producere.
raceala la ovare este o boala foarte grava, numita anexita, care se vindeca greu, da intr-adevar dereglari de menstruatie si de obicei se lasa cu complicatii (sterilitate cel mai adesea).

Abh
| Abh a răspuns:

Mergi la un consult ginecologi cat mai repede, ai importante dereglari hormonale.