| FlorinSalamNr1 a întrebat:

Cand nu ma pot mișca, ma tine cineva și nu pot mișca nimic sau sunt în locuri strâmte și iar nu ma pot mișca ma panichează. Cum se numește problema asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Se numeste Claustrofobie.
Cu indicatii/tratament primit de la un psiholog specializat poti scapa definitiv de aceasta fobie.

| costis a răspuns:

Claustrofobie.

| Clorox a răspuns:

Claustrofobie!

| Andreeaxcghk a răspuns:

E posibil sa fie claustrofobie dar si anxietate intr-un fel