| marinelamarin a întrebat:

Buna tpu.cat m-ar costa scoaterea nervului
si plombatul la un dinte.precizez ca sunt eleva. funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| WoKy a răspuns:

Eu la particular am dat in jur de 150 acum 3 ani.

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

TEORETIC, copiii/adolescenţii sub 18 ani ar TREBUI să aibă asigurate GRATUIT serviciile stomatologice principale.
Doar TEORETIC, deoarece ( practic ), nici în anii anteriori NU prea găseai un stomatolog care să aibă Contact cu CAS şi să vrea să efectueze lucrări gratuite la copii :(

Din păcate, va trebui să PLĂTEŞTI lucrările dentare efectuate!

Preţurile DEPIND de cabinet/clinică şi de starea în care se află dinţii/măselele respective...

Spre exemplu :
* consultaţie = 50 lei ( la unele cabinete consultaţia este gratuită, dar preţurile sunt mai mari )
* şlefuire/frezare carie = 50 lei/şedinţa ( la unele cabinete aceasta este inclusă în preţul total )
* Obturaţie ( plombă ) = 80-100 lei/bucată, etc.

Vezi diverse preţuri la linkul :
http://www.drbut.ro/tarife

http://www.german-stoma.ro/tarife.html

http://www.cronodent.ro/tarife-stomatologie

Din PĂCATE, preţul final poate ajunge şi la 400-600 lei :(
Vezi alte detalii şi în răspunsul pe care l-am dat la linkul :
http://www.tpu.ro/......t-el-mi-a/

Toate cele bune.

| MaliciousDeath a răspuns:

150-200 de lei.
o sa ai nevoie de mai multe sedinte.

| matrix100 a răspuns:

Pe vremea cand eram eu in liceu aveam acolo cabinet stomatologic si era gratis. daca vrei la particular trebuie sa te interesezi si sa iti alegi un doctor stomatolog bun deoarece dantura e importanta toata viata

| MarcusMaximilian a răspuns:

Scosul de nerv este 100 de lei, iar plombatu` daca esti elev e gratis big grin