| marinelamarin a întrebat:

Buna tpu.cat m-ar costa scoaterea nervului si plombatul la un dinte.precizez ca sunt eleva.funda.scuzati categoria dar aici e mai popular

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Lawliet14 a răspuns:

In jur de 200 de lei, nu poti sa mergi la orice cabinet tinand cont ca trebuie sa ti se faca o curatare perfecta acolo.

5 răspunsuri:
| h3r a răspuns:

Hmm, undeva la 100 lei.

| Felys a răspuns:

Nu conteaza ca esti eleva,tratamentele stomatologice nu mai sunt demult gratuite,preturile difera de la cabinet la cabinet, totusi am auzit ca in orasele mari unde sunt facultati de stomatologie, studentii de acolo fac practica in diferite clinici si fac si tratamente gratuite, dar nu se sfatuiesc sa mergi la astia ca s-ar putea sa nu se priceapa sa iti scoata nervul bine si sa ai dureri maxime, presupun ca te va costa in jur de 100 roni, dar totusi mergi la cabinet si intrebi acolo cel mai bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiecare cabinet stomatologic are prețul lui.
As putea sa ti spun doar ca plombatul poate varia intre 60-80 Lei.

| Hitback a răspuns:

Depinde. Pe mine ma costst 450lei o masea scos nervi.pus plomba. scos plomba. pus "dinte". depinde unde mergi.

| PeFuga a răspuns:

Preturile variaza de la cabinet la cabinet. Tratamentul de canal poate fi in jur de 100-150 lei, iar plomba intre 60 si 120 de lei. Ar fi bine sa ceri planul de tratament si preturile la prima sedinta ca sa stii exact ce ai de facut in continuare si cand si cat trebuie sa platesti.