| anonim_4396 a întrebat:

Cate kg pot slabi intr-o vara daca fac mult sport si respect cele 3 mese fara sa mananc gras?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Totul sta in ce contine alea 3 mese, repet totul sta in deficit caloric, poti manca o singura data pe si sa te ingrasi, de exemplu eu azi am mancat 1500 de calori foarte usor, o punga de caramele avea 1200 de calori o sticla de sprite inca 300, si cand mi-am calculat rata metabolica era 1650, desi tot ce am mancat azi sa depus ca grasime ma refer peste cei 1650 de calori, ca nici efort nici nu am facut, pentru punga aia trebia sa ajung pe Arad pe jos adica 25 de km de mers pe jos desigur si inapoi in tm, sportul nu slabeste, degeaba faci sport daca manci mult, 20 de kg de grasime sf n primul rand cand te infometezi pierzi masa musculara,apa
deci parerea mea renunta la dulciuri,manca sanatos ar cu limita,vezi rata ta metabolica,vezi ca organismul se ingrasa extrem de usor, un doc la hbo vazut recent arata ca organismul e programat sasi mentina greutatea nu sa se ingrase, deci ceva tampeste acel program genetic, acel ceva e zaharul lucru dovedit stiintific mai multe proteine ca tine mai mult de foame, recomand culturismul pentru ca e de viitor mareste rata metabolica

| OnuOnulică a răspuns:

Atâta timp cât faci sport și respecți mesele zilnice și nu consumi grăsime poți slăbi și 20 kg.

| aXy99 a răspuns:

Poti slabi 2 kg pe saptamana daca tii o dieta si pe langa ea mai faci si miscare. Deci...20-24 kg. Un nutritionist te poate ajuta.

| Soarecul1234 a răspuns (pentru aXy99):

Imi poti spune ce sa mananc pentru o dieta buna?

| aXy99 a răspuns (pentru Soarecul1234):

Nu prea. Fiecare organism reactioneaza altfel. Du-te la un nutritionist sau cauta una pe net.

| AntoniSoulesOne a răspuns:

Atata timp cat nu vei sta cu burta la soare.